یک زائرین مزار حاج قاسم می گوید انقلابی که در روحیه و نگاه مردم متأثر از سردار دل‌ها اتفاق افتاده کاملا محسوس است. هرجا اسم برده می‌شود که این‌ها زائران حاج‌قاسمند، مردم کرمان خودشان باهم و خودجوش پای کار می‌آیند و سنگ‌تمام می‌گذارند.

به گزارش واحد خبری دیار مرد میدان ، در فاصله کمتر از دو هفته مانده به سالگر حاج‌قاسم، گلزار شهدای کرمان مملو از عاشقان و شیفتگان آن سردار و محبوب دل‌هاست.

زائران و دلدادگان سردار از گوشه و کنار این مرزوبوم به کرمان می‌آیند و در جوار شهدا برای خود توشه معنوی کسب می‌کنند. در کرمان دیار سردار سلیمانی و پایتخت مقاومت ایران، این روزها جای سوزن انداختن نیست و همه می‌آیند که سلامی به سردار عرض کرده و کمترین دینی در برابر آن همه از جان گذشتگی و جان‌فدایی سردار برای ملت ایران ادا کرده باشند.

 

در جمع زوار حاج‌قاسم مسافری از چهارمحال و بختیاری را می‌بینیم که با وی به گفت‌وگو می‌نشینیم.

این هموطن فرهیخته فرهنگی می‌گو‌ید: پیرو فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند «حاج‌قاسم یک مکتب بود» برای فهم بهتر مولفه‌ها و زوایای مکتب حاج‌قاسم و همچنین مکتب فکری علامه مصباح یزدی به‌عنوان مالک اشتر و عمار مقام معظم رهبری برنامه‌ای در استان چهارمحال و بختیاری طراحی کردیم که برای جمعی از فعالان فرهنگی دوره آموزشی تهیه کنیم که بعد از برگزاری این دوره و بازگشت به استان در راستای ترویج مکتب حاج‌قاسم ایفای نقش کنند.

وی ادامه می‌دهد: بهترین مکان را برای این دوره کرمان و در جوار مزار مطهر شهید حاج‌قاسم سلیمانی و بقیه شهدا که در گلزار شهدای کرمان دفن هستند، دیدیم.

 

این فعال فرهنگی تصریح می‌کند: ۵۵۰ نفر از فعالان فرهنگی خانم و آقا این دوره را طی دو، سه می‌گذرانند و بعد برای کنش‌گری فرهنگی در این عرصه قدم برمی‌دارند.

وی با اشاره به اینکه از استان چهارمحال و بختیاری تا کرمان سختی‌های راه داشتیم اما شیرینی حضور در گلزار شهدای کرمان آن را جبران کرد، افزود: فضای کرمان بسیار خوب است و مردم مهمان‌نواز و متأثر از حاج‌قاسم هستند.

 

این هموطن خاطرنشان می‌کند: انقلابی که در روحیه و نگاه مردم متأثر از سردار دل‌ها اتفاق افتاده کاملا محسوس است. هرجا اسم برده می‌شود که این‌ها زائران حاج‌قاسمند مردم کرمان خودشان باهم و خودجوش پای کار می‌آیند و سنگ‌تمام می‌گذارند.

1 دیدگاه

  1. سلام شب شهادت سردار بلند شدم برای نماز شب هیچ وقت اون شب یادم نمیره من همیشه نزدیک اذان بلند میشدم ولی اون شب ساعت یک ونیم بیدار شدم دلشوره عجیبی داشتم نماز اول رو خوندم تلویزیون رو روشن کردم دیدم که چه اتفاقی افتاده دنیا داشت رو سرم خراب میشد نمیدونید چه شبی بود شماها نمی دونید سردار کی بود به زور تمام نماز رو خوندم بعد خانمم رو بیدار کردم همه ناراحت بودیم وای کاش اون شب صبح نمیشد به یاد فرزندان سردار افتادم به یاد اقا افتادم که چه صمیمیتی بین این دونفر بود کاش اون شب هیچ وقت به پایان نمیرسید 09159731585

دیدگاهتان را بنویسید