آقای رحیمی همسر شهید نوری و پدر شهید رحیمی که در ۱۷ دی‌ماه و در مراسم بدرقه میلیونی شهید سلیمانی به شهادت رسیدند، از نقش مهم حاج‌قاسم در امنیت جنوب و جاده‌های کرمان سخن به میان آورد و گفت: خوشا به سعادت همسر و دخترم که با شهید سلیمانی رفتند.

در میان شهدای هفدهم دی‌ماه، نام مادر و دختری می‌درخشد که از کشور همسایه برای بدرقه سردار آسمانی در آن روز تاریخی کرمان به میدان آزادی آمده بودند.

معصومه نوری و دنیا رحیمی وقتی آماده می‌شدند تا در مراسم تشییع حضور پیدا کرده و وارد صفوف مردمی شوند، شاید می‌دانستند بازگشتی در کار نیست که بهترین لباس‌های خود را پوشیدند، شاید هم برای فرمانده فاطمیون و قدرشناسی از زحمات او، همان لباسی را انتخاب کردند که با آن پا در حرم امام‌حسین(ع) گذاشته بودند، با همان هم معراجی شده و به بهشت رفتند.

همسر معصومه و پدر دنیا در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان درخصوص آن روز فراموش نشدنی گفت: ارزشش را داشت، آنها راهی را رفتند که سردار رفت. روز تشییع پیکر سردار سلیمانی، همسر و دخترم در میدان آزادی بودند و بنده در حوالی جنگل قائم… وقتی تماس گرفتند و این اتفاق را گفتند، هیچ وسیله‌ای نبود که خودم را به آنها برسانم.

وی افزود: با سختی و هزار بدبختی آمدم و دنبال آنها گشتم. دخترم با صورت زمین خورده بود، آنها را نشناختم، همسر برادرم آنها را شناسایی کرد. لباس‌های همسر و دخترم خاص بود، پارچه آن لباس‌ها را از نجف و کربلا خریده بود، خمس‌شان را داده بود و برش زده بود و دوخته بود، باهمان‌ها به کربلا رفت، برای تشییع پیکر سردار سلیمانی هم همان‌ها را پوشیده بود، من ندیده بودم انگار آخرین لحظات تعویض می‌کند.

پدر شهید رحیمی گفت: شب قبل از مراسم هر دو قرآن می‌خواندند. دخترم کلاس هشتم بود، گفت دیگر درس نمی‌خوانم، مادرش گفت شوخی می‌کند. فردایش هم با من سه بار خداحافظی کرد که سابقه نداشت، خوشا به سعادشان که رفتند. در این سه سال، سال‌های سختی بر ما گذشت.

وی خاطرنشان کرد: همسرم روی رزق حلال حساسیت داشت، همیشه پیگیر بود که پولی وارد خانه می‌شود را از چه راهی کسب کرده‌ام، همیشه می‌گفت به کسی ظلم نکن، سخت نگیر این دنیا محل گذر است.

رحیمی ابراز کرد: همشهریان و هموطنانم هیچ وقت نگفتند چرا به مراسم رفتی تا این اتفاق بیفتد، اما همشهری‌های شما زیاد می‌گویند، جمله «به شما چه ربطی داشت؟، شما افغانی بودید» را زیاد می‌شنوم. شاید آنها کمتر می‌دانند که سردار سلیمانی چه حق بزرگی به گردن ما دارد، کوچک بودیم که در جنوب کرمان کار می‌کردیم، اشرار آنجا را شدیدا ناامن کرده بودند، هیچ کس جرات نداشت شب وارد زمین‌های کشاورزی خود شود و آن را آبیاری کند، وسیله نقلیه را اشرار از مردم می‌گرفت، همین سردار بود که امنیت آورد‌.

وی اضافه کرد: یا در جاده کرمان – جیرفت مگر کم از مردم دزدی می‌شد، کسی جرات نمی‌کرد عبور کند، سردار سلیمانی امنیت را برگرداند.

رحیمی یادآور شد: بنده از سن کم در جنوب کرمان بودم، ۱۷ سال آنجا زندگی کردم، ظلم و جنایتی که اشرار انجام می‌دادند را به خوبی به خاطر دارم، برچیده شدن آن فضا با پنجه‌های تدبیر حاج‌قاسم صورت گرفت، او بود که با توانمندی خود در مقابل آنها ایستاد، اشرار را از بین برد و امنیت را بوجود آورد، آن روزها را دیده‌ام که می‌گویم رفتن دختر و همسرم ارزشش را داشت.

دیدگاهتان را بنویسید