به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان؛ نخستین جلسه ستاد برگزاری سومین سالگرد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، چهارشنبه(6 مهر) با حضور مسئولین استان و معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین کشوردر استانداری تشکیل و احکام مسئولیتی کمیته های 17 گانه ستاد به ایشان اعطا شد.

 

بر اساس این گزارش کمیته های 17 گانه ستاد شامل فرهنگی و هنری؛ مجازی، رسانه و روابط عمومی؛ عمرانی و یادمان ها؛ مراسم گلزار شهدا؛ مراسم مصلی؛ اسکان زائرین و راهیان مکتب حاج قاسم؛ علمی و پژوهشی؛ روحانیون، مساجد و تشکل های مردمی؛ تبلیغات و فضاسازی؛ شهرستان ها؛ ایمنی؛ امنیت و انتظامات؛ نظارت و ارزیابی؛ خواهران؛ بهداشت و درمان؛ مالی و مواکب است.

 

هر کمیته دو نفر مسئول اصلی شامل رییس و جانشین و دبیرکمیته دارد که به ترتیب کمیته های فوق الذکر با محسن روحی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجتبی اسدی، رییس حوزه هنری استان؛ احمدعلی رمضانی، مدیرکل صدا و سیما و رضا موحد، مسئول روابط عمومی و تبلیغات سپاه ثارالله استان؛ مصطفی موسوی آیت اللهی، معاون عمرانی استاندار و سعید شعرباف، شهردار کرمان است.

 

کمیته مراسم گلزار شهدا نیز با مسئولیت سردار محمدرضا حسنی سعدی، مدیرگلزار شهدای کرمان و جانشینی حسین قوام؛ مراسم مصلی با مسئولیت مهدی صدفی و جانشینی سرهنگ پاسدار ماشاءالله مهرعلیزاده؛ کمیته اسکان زائرین با مسئولیت علی بیگ زاده، معاون استاندار و جانشینی امیر اشرفی؛ کمیته علمی و پژوهشی با مسئولیت حسین اکبری، رییس دانشگاه شهید باهنر و جانشینی هادی طباطبایی است.

 

مابقی کمیته های نیز رییس و جانشین به ترتیب حجت الاسلام غلامرضا حقانی و حجت الاسلام رسول الله وردی؛ عبدالرضا شیخ شعاعی و انجم شعاع؛ رحمان جلالی و سید ابراهیم یزدی؛ علی بابایی و رضا فلاح؛ حمید شمس الدینی و علی شرفی؛ تاج الدین صالحیان و احمد مرادی زاده؛ فاطمه شفیعی و اکرم رنجبر؛ دکرت احمدی نژاد و سرهنگ ساویس؛ جعفر رودری و پروزیز حسبیبیان؛ مهدی آشورماهانی و حجت الاسلام حسین عسکری است.

 

در این نشست رحمان جلالی، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان متذکر شد: راهبرد مالی کمیته ها و هزینه ها طبق سال گذشته و همه بر اساس وظایف ذاتی دستگاه ها انجام می شود و معین های اقتصادی در زیرساخت ها وارد می شوند.

 

وی نحوه برگزاری برنامه ها را نیز طبق سال گذشته در سه مکان اصلی بیت الزهرا، گلزار شهداء و مصلی و توزیع در شمال، جنوب، شرق و غرب استان و اجلاسیه نهایی را در مصلی اعلام کرد.

جلالی، اجتماع بزرگ “دختران حاج قاسم” در ایام سالگرد شهادت حاج قاسم، ویژه برنامه ساعت شهادت، استفاده از ظرفیت مدارس، مساجد، تکایا و مهمانسراهای اطراف گلزار شهدا و…در سالگرد سوم را هم مورد اشاره قرار داد و افزود: «نظام فکری تربیتی حاج قاسم» با ۱۵۰ مؤلفه برگرفته از خطبه متقین امیرالمومنین علیه السلام توسط کمیته علمی پژوهشی ستاد ترویج مکتب حاج قاسم کتاب رونمائی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید