موکب‌دار یمنی که در گلزار شهدا کرمان حضور یافته تا در سومین سالگرد سردار شرکت کند، می‌گوید: آمده‌ایم صدای مظلومیت کودکان یمنی را به گوش جهان اسلام برسانیم، آل‌سعود، هم‌پیمانانش و آمریکا بدانند که مردم یمن دست از مقاومت بر نمی‌دارند و تا اخراج آنها از کشور به مبارزه ادامه می‌دهند.

این روزها در هر سمت از گلزار شهدا نگاه می‌کنیم می‌بینیم که گلزار بین‌المللی شهدای کرمان مرکز و‌ مأوای مردم و عاشقانی است که به عشق حاج‌قاسم از شهرهای دور و نزدیک و همچنین از کشورهای مختلف خود را به این مکان مقدس می‌رسانند تا در این مکان دیداری با سردار جهان اسلام، مقاومت و جهان تازه کنند و از زحمت زیادی که حاج‌قاسم برای جهان اسلام و مقاومت کشیده تشکر کنند.

در حال حرکت به سمت مزار حاج‌قاسم هستم که در میدان ورودی گلزار شهدا کرمان یک‌ موکب توجهم را جلب می‌کند زیرا بر روی آن نوشته شده موکب یمن!

جلو‌ می‌روم و با حسن علی یکی از اعضای این موکب گفت‌وگو می‌کنم.

حسن علی می‌گوید: من اهل کشور یمن و شهر صنعا هستم به اتفاق هفت نفر از همشهریان خود برای اولین بار در مراسم سالگرد شهید جهان اسلام و مقاومت سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی شرکت می‌کنیم.

حاج‌قاسم ستون جبهه مقاومت بود

وی عنوان می‌کند: با شهادت حاج‌قاسم احساس کردم که یکی از ستون‌های مقاومت کم شده است.

حسن علی می‌گوید: وقتی می‌بینم این‌جمعیت از جاهای مختلف ایران و دنیا برای زیارت حاج‌قاسم می‌آیند که در مراسم سالگرد شهادت ایشان شرکت کنند حس خوبی به من دست می‌دهد.

وی تصریح می‌کند: ما دو هدف در زمینه شرکت در این مراسم و برپایی موکب داریم؛ ابتدا زیارت و شرکت در مراسم سالگرد حاج‌قاسم سلیمانی است و هدف دوم ما رساندن صدای مظلومیت مردم یمن به گوش جهان اسلام و دنیا است.

وی اضافه می‌کند: مردم یمن از ۸ سال گذشته زیر شدیدترین حملات و بمباران‌های آل‌سعود و هم‌پیمانانش و با حمایت آمریکا در حال مبارزه هستند.

این شهروند یمنی ادامه می‌دهد: آل‌سعود و هم‌پیمانانش یک جنگ بی‌دلیل و بی‌هدف علیه مردم یمن راه انداخته‌اند و مردم ما در بدترین محاصره هستند و زیرساخت‌های کشور را مورد حمله قرار داده‌اند و حتی اجازه ورود دارو و مایحتاج ضروری مردم را نمی‌دهند و مردم در بدترین شرایط و زیر فقر زندگی می‌کنند.

حسن علی ابراز می‌کند: آل‌سعود، هم‌پیمانانش و آمریکا بدانند که مردم یمن دست از مقاومت بر نمی‌دارند و تا اخراج آنها از کشور به مبارزه ادامه می‌دهند و جلوی تجاوز و زورگویی‌های آنها می‌ایستند.

وی ادامه می‌دهد: حاج‌قاسم سلیمانی یکی از علم‌الهداهای زمانه هستند و نیاز به تعریف از حاج‌قاسم نیست، هرکس مسلمان و با غیرت است حاج‌قاسم سلیمانی را می‌شناسد.

حسن علی بیان می‌کند: امروز صبح که برای اولین بار مرقد حاج‌قاسم سلیمانی را دیدم حس کردم که به زیارت امام‌حسین(ع) رفته‌ام، زیرا امام‌حسین(ع) زمانه حاج‌قاسم سلیمانی است.

این شهروند یمنی در پایان سخنانش تأکید می‌کند: هرکاری که برای حاج‌قاسم انجام دهیم نمی‌توانیم محبت‌ها و زحماتی که برای جهان اسلام و حتی کل جهان کشیده را جبران کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید