رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمان از تشکیل ۱۶ کارگروه ویژه بزرگداشت سالگرد حاج‌قاسم در کرمان خبر داد.

حجت‌الاسلام حقانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس کرمان، اظهار کرد: ستاد مردمی بزرگداشت سالگرد حاج‌قاسم با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری که فرمودند «کار حاج‌قاسم مردمی شکل بگیرد»، به‌واسطه دغدغه‌های جریان مردمی جهت تسهیلگری که باید نهادهای حاکمیتی داشته باشند شکل گرفته است.

وی ادامه داد: اصل کار توسط مردم شکل می‌گیرد و در این رابطه ۱۴ کمیته تشکیل شده که قرار است امسال دو کمیته دیگر به آن اضافه شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمان به تشریح کمیته‌ها پرداخت و اظهار داشت: کمیته مراسمات که بخشی از مراسم‌ها مانند آیین تجمعات که به‌صورت یکپارچه قرار است در استان رقم بخورد، اجتماع بزرگ هیئتی‌ها که در دو سال اخیر استقبال خوبی شده امسال هم برگزار می‌شود و سخنرانان و مداحان کشوری دعوت می‌شوند، خواهد بود.

وی کارگروه شهدای تشییع را نام برد که خانواده‌های شهدا گردانندگان این کار هستند و از تشکیل حسینیه سیار و حضور درب خانه این شهدا یاد کرد و افزود: کارگروه‌های مواکب و اسکان امسال با تدبیر ستاد مکتب حاج‌قاسم  مستقل شدند و به‌علت وابستگی به مجموعه مردمی، برنامه‌های‌شان با هماهنگی یکدیگر انجام می‌شود.

حقانی با اشاره به کارگروه مساجد تصریح کرد: مساجد به‌عنوان پایگاه‌های بزرگی هستند که همواره تأثیرگذار بوده و علاوه بر کارهای فرهنگی که انجام خواهد شد از نظر هماهنگی جهت اسکان، طبخ غذا و… در این کارگروه برنامه‌ریزی خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه همه کمیسیون‌ها و کارگروه‌ها باید در مسیر کارها و برنامه‌هایی که دارند پیوست فرهنگی داشته باشند، اضافه کرد: تشکیل کارگروه فرهنگی در همین راستا بوده و امسال شعار «عهد می‌بندم حاج‌قاسمت بشم»، یکی از مباحث مهمی است که توسط این کارگروه دنبال می‌شود.

حقانی از تشکیل کارگروه نوجوانان و بانوان یاد کرد و بیان داشت: همچنین کارگروه بین‌الملل در راستای هماهنگی جهت دعوت و اسکان زائران غیرایرانی ایفای نقش می‌کند.

به گفته حقانی، مستندسازی و اطلاع‌رسانی برنامه‌های ویژه سالگرد حاج‌قاسم هم بر عهده کارگروه رسانه است و کارگروه هیئات، در همه شهرستان‌های استان شکل می‌گیرد و همه شهرستان‌ها کار واحدی با هماهنگی ستاد مردمی استان انجام خواهند داد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به تشکیل کارگروه روحانیون در ستاد مردمی سالگرد حاج‌قاسم، خاطرنشان کرد: کارگروه زندان‌ها و کمک‌های مومنانه نیز پیشنهاد شده که با هدف آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و کمک به نیازمندان تشکیل شود که در صورت موافقت با آن امیدواریم بتوانیم در این زمینه هم قدمی برداریم.

وی ابراز کرد: سازمان تبلیغات اسلامی سازمانی مردم نهاد بوده و ظرفیتی است که در کنار جبهه فرهنگی انقلاب جهت ساماندهی جریان مردمی این فرآیند را به‌عنوان یک وظیفه انجام می‌دهد.

 حقانی در بخش دیگری از سخنان خود پیاده‌روی عصر شهادت حاج‌قاسم تا گلزار شهدا را یکی از ویژه‌برنامه‌های سالگرد ذکر کرد و به شعار «عهد می‌بندم حاج‌قاسمت بشم» اشاره داشت و توضیح داد: اگر بخواهیم در خصوص مکتب حاج‌قاسم کاری کنیم، هرکس باید قاسم خودش را پیدا کند و خودش را جای حاج‌قاسم گذاشته و قاسم‌ حقیقی میدان شود.

وی افزود: بدین معنا که هرکس اگر جای حاج‌قاسم باشد چه تصمیمی می‌گیرد اول در شغل خودش دیگر در فضای عمومی جریان‌ها، که به این بهانه و شعار در حوزه مکتب حاج‌قاسم روی عموم مردم هم کاری کرده باشیم  و عموم مردم دغدغه مکتب حاج‌قاسم هم برایشان مهم باشد؛ نه از باب ژنرال بودن و نه از باب شخصیت نظامی او، بلکه همه ابعاد حاج‌قاسم در زندگی‌های متفاوت لمس شود.

دیدگاهتان را بنویسید