سید منصور حسینی فرزند شهید سید جواد حسینی که حاج‌قاسم به او لقب سجاد لشکر ۴۱ ثارالله را داده بود، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به اینکه روحیه مردم‌داری شهید سردار سلیمانی برای من شیرین بود، به ذکر خاطره‌ای پرداخت و ادامه داد: بعد از جلسه‌ای که خدمت حاج قاسم بودیم، تعدادی از دوستان دور ایشان جمع شده بودند و من هم با سردار کار شخصی داشتم، گفتم اگر فرصتی باشد می‌خواهم با شما صحبت کنم.

حسینی بیان داشت: همان موقع که اطراف ایشان شلوغ بود، از پیاده‌رو یک مرد ژولیده که روی دوشش گونی پر از آشغال بود، از ما سوال کرد این بنده خدا کیست و گفتیم، «حاج قاسم»، خیلی ذوق‌زده شد و اشکش درآمد و با همین حالت آمد تا با حاج قاسم صحبت کند.

وی افزود: با توجه به شرایط نامناسبی که این فرد داشت، دوستانی که برای حفاظت از حاج قاسم آنجا بودند، نمی‌خواستند او نزدیک شود.

فرزند شهید حسینی ابراز داشت: صدای گریه مرد ژولیده بالا رفت و از راه دور با حاج قاسم صحبت می‌کرد، ایشان وقتی متوجه حضور این فرد شد، گفت بگذارید، بیاید نزدیک و صحبت کند.

وی درباره نحوه برخورد سردار سلیمانی با این مرد ژولیده زباله‌گرد بیان داشت: حاج قاسم به‌گرمی دستش را گرفت و حال و احوال کرد، مرد هم توضیح داد، شرایط خوبی ندارم و به مشکل برخورده‌ام و باید آزمایش بدهم اما هر جا رفتم، کمکم نکردند و هزینه‌ها بالاست.

حسینی یادآور شد: در شرایطی که آدم‌های سرشناس و ماها که بچه شهید بودیم و در آن لحظه دوست داشتیم در کنار حاج قاسم باشیم، اما ایشان آن مرد ژولیده را سوار ماشین کرد تا خودش او را به بیمارستان ببرد و کارهایش را همان لحظه پیگیری کند.

وی تصریح کرد: سردار سلیمانی شرایط را می‌سنجید و به‌خوبی مدیریت می‌کرد و به‌لحاظ مردمی‌بودن و مدیریت مردمی، نمونه و الگو بود و قطعا مدیری می‌تواند، موفق باشد که در صحنه‌های مختلف نزدیک‌ترین رابطه ایمانی و عاطفی را با اقشار مختلف مردم برقرار کند.

حسینی اظهار داشت: شاید در آن لحظ کاری که حاج قاسم کرد، برایم تلخ بود اینکه من که بچه

شهید بودم را نگذاشت، کنارش بنشینم و یک آدم ژولیده را بیشتر تحویل گرفت و حتی تا چند ساعت بعد دلخور بودم که چرا حاجی این کار را کرد، اما بعد که روی اصل این کار فکر کردم دیدم چقدر کار زیبایی بود که می‌تواند الگویی برای خیلی از ماها باشد.

شهیدی که «سجاد» لشکر ثارالله بود

وی در ادامه سخنان خود درباره ارتباط پدر شهیدش و شهید سلیمانی بیان کرد: شهید سید جواد حسینی به لحاظ سابقه انقلابی و روحیه جهادی که از قبل انقلاب داشت در فضای جنوب استان کرمان و جیرفت نیروی شاخصی بود.

حسینی ادامه داد: پدرم از اوایل شکل‌گیری تیپ ثارالله با شهید سلیمانی آشنا شد و با وی ارتباط گرفت و مسؤول گردان شد و در شکل‌گیری تیپ ثارالله کمک کرد و سال‌ها در کنار ایشان کار می‌کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ذکر خاطره‌ای از شهید سید جواد حسینی به نقل از یکی از دوستان شهید پرداخت و اظهار داشت: این فرد تعریف می‌کرد، در یکی از ماموریت‌ها به همراه حاج قاسم و شهید حسینی برای از بین بردن ناامنی‌های جنوب استان کرمان در دهه ۷۰ در سپاه کهنوج بودیم، زمستان و هوا سرد بود، نیمه شب بیدار شدم و دیدم شهید حسینی در آن هوای سرد و در خاک نمناک باغچه در حال نماز شب است و با دیدن آن صحنه خیلی منقلب شدم و گریه کردم و غبطه خوردم.

وی تصریح کرد: یکی از برکاتی که خدا به عمر سید جواد حسینی داده بود و حتی الان به مزار شریف ایشان داده است، به‌علت اخلاق‌مداری و تهجد «شب‌زنده‌داری» و اخلاصی‌ست که ایشان داشتند.

این فرزند شهید بیان داشت: همین روحیات معنوی شهید حسینی موجب شده بود که شهید حاج قاسم سلیمانی لقب «سجاد» لشکر ثارالله را به ایشان بدهد و پدرم سرمنشأ خیلی از اتفاقات معنوی حتی در سپاه بود و بحث‌های عقیدتی و اخلاقی را ترویج می‌کرد.

حسینی با یادآوری خاطرات تشییع پیکر پدر شهیدش تصریح کرد: حاج قاسم برای تشییع جنازه به جیرفت آمد و سخنرانی مفصلی کرد و در مورد سجایای اخلاقی شهید سید جواد حسینی مطلبی را گفت و به این موضوع اشاره کرد که مزار این شهید، «زیارتگاه» است و از امامزادگان اطراف هم بیشتر حاجت می‌دهد و به آن توسل بجویید و امروز مزار پدرم به مرکزی برای رجوع مردم تبدیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید